Misie na ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku

„Prosím Vás, moja dcéra – deviatačka, včera prišla zo školy, objala ma a povedala mi: „mama vážim si ťa“, viete, tie slová mi naposledy povedala, keď bola v piatom ročníku ZŠ, odvtedy mi neustále vyčítala, že som nechala jej otca sa od nás odsťahovať“ – zastavila nás na chodníku mama jednej z deviatačok, deň potom, ako sme začali misie na ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku.

V čase od 3.-6.12.2018 sa na spomínanej škole konali sväté misie, ktorej zriaďovateľom je Kongregácia Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok. Sr. Belarmína spolu s riaditeľkou sr. Máriou Brejkovou pozvali tím redemptoristov medzi svojich žiakov v predvianočnom období. Tím tvorili Adela Šujetová, Petra Kmecová, br. Gorazd Figura CSsR, o. Jozef Kišák CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR.

Pútavé svedectvá, katechézy, scénky, videá, aktivity, sväté spovede, osobné rozhovory počas týždňa vytvárali skvelú atmosféru na škole. Súčasťou popoludňajšieho programu bolo aj stretnutie so zamestnancami školy a následne Eucharistická adorácia.

Nech Boh žehná žiakov ZŠ sv. Vincenta, nech odmeňuje sestry satmárky a nech inšpiruje rodičov, ktorí zverili svoje deti kvalitnej cirkevnej škole.

 

o. Miroslav Bujdoš CSsR